PM Projekt

Pietrucha . Mroziuk Projekt
ul. Swojczycka 38
Pokój 231-235 Wrocław
tel. gsm 0 501 694 112
tel. gsm 0 603 929 450
info@pmprojekt.pl
krzysztof.mroziuk@wp.pl
karolpietrucha@wp.pl

:: KONCEPCJA URBANISTYCZNO - ARCHITEKTONICZNA BUDYNKU WIELORODZINNEGO Z USŁUGAMI I GARAŻEM PODZIEMNYM
Adres:DZIAŁKI 3/31 , 3/41 , OBRĘB PLAC GRUNWALDZKI , KĘPA MIESZCZAŃSKA WE WROCŁAWIU
Architekt:Krzysztof Mroziuk, Karol Pietrucha, Agnieszka Deutschmann-Mroziuk, Anna Rodzoch, Marcin Tomczak
Inwestor:PGD Polska sp. z o.o.

OPIS KONCEPCJI ARCHITEKTONICZNEJ ”Kępa Mieszczańska – miejski styl”

W założeniu projektantów obiekt zlokalizowany na Kępie Mieszczańskiej ma nawiązywać do dobrych tradycji mieszczańskich, stylu życia i mieszkania w centrum miasta. Główną ideą koncepcji było stworzenie dla mieszkańców dobrego i przyjaznego miejsca zapewniającego strefy rekreacji oraz odpoczynku.


Wewnętrzne dziedzińce stanowią uspokojoną strefę,są to prywatne ogródki mieszkańców oraz ogólnodostępne tereny rekreacyjne i place zabaw. Regularna działka zorientowana prawie idealnie w kierunku północ południe pozwala na optymalną lokalizację budynku i ekspozycję mieszkań. Zastosowano układ komunikacyjny z windami ulokowany w centralnych częściach budynku. Pozwala to optymalnie wykorzystać przestrzeń zabudowy i zminimalizować powierzchnię komunikacyjną.

Zaprojektowano budynek o zwartej bryle na planie litery E. Po jego zewnętrznym obrysie zlokalizowano wejścia do usług. Wejścia główne do budynków zaprojektowano przez reprezentacyjne bramy od strony południowej. Hole budynku przestronne, wykończone szlachetnymi materiałami z możliwością lokalizacji recepcji. Dziedzińce przeznaczone tylko dla mieszkańców są osłonięte z trzech stron pierzejami budynku, a od strony południowej ozdobnym ażurem – ogrodzeniem. Ważnym elementem koncepcji jest elastyczność i modułowość obiektu, która pozwala na kontrolowanie standardu budynku i kosztów realizacji.

W pierzejach budynku zwróconych na południe , wschód i zachód zaprojektowano duże balkony. Zapewniają one wygodne korzystanie z uroków słonecznej pogody, widoków oraz osłaniają budynek przed nadmiernym nagrzewaniem. Przestrzenie balkonów wariantowo osłonięte zostały panelami, które rozpraszają światło nadając jednocześnie budynkowi charakteru. Dodatkowym elementem przewidzianym do zastosowania są modułowe szklane zabudowy balkonów pełniące rolę osłony przez wiatrem i hałasem z zewnątrz.

Budynek podzielony został na kilka stref.

Pierwsza strefa to podziemie, poziomy „-1 „ i „-2” , gdzie zlokalizowano miejsca garażowe oraz pomieszczenia techniczne zwiazane z funkcjonowaniem obiektu. W północnej części poziomu „-1” przewidziano przestrzeń na usługi dla mieszkańców typu fitness, sauna itp.

Strefa „0” Parter przeznaczona została na usługi typu handel i gastronomia dostępne zarówno dla mieszkańców jak i osób postronnych. W środkowym segmencie parteru budynku znalazło się miejsce dla mieszkań, które są wyniesione ponad teren i przez to osłonięte przed okiem współmieszkańców. Mieszkania te mają przypisane indywidualne przydomowe ogrody.

Strefa „1. do 6. piętra” to kondygnacje powtarzalne – zawierające mieszkania o strukturze od jednopokojowych przez dwupokojowe ( rozkładowe i nierozkładowe), trzypokojowe aż do czteropokojowych.

Kondygnacje „7. i 8. piętra” to kondygnacje mieszkalne o podwyższonym standardzie tzw. strefa VIP o rozwiązaniach indywidualnych mieszkań w tym wariantowo dwupoziomowych.

© Pietrucha . Mroziuk Projekt. All rights reserved.
Projekt i realizacja: BetterSite.pl