PM Projekt

Pietrucha . Mroziuk Projekt
ul. Swojczycka 38
Pokój 231-237 Wrocław
tel. (071) 348 14 84
tel. gsm 0 501 694 112
tel. gsm 0 603 929 450
info@pmprojekt.pl
krzysztof.mroziuk@wp.pl
karolpietrucha@wp.pl

:: ROZBUDOWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PSARACH, GMINA WISZNIA MAŁA
Adres: ul. Główna 40 w Psary dz. nr 27, obręb Psary,
Architekt:Krzysztof Mroziuk, Karol Pietrucha, Agnieszka Deutschmann-Mroziuk, Anna Rodzoch
Realizacja:W trakcie realizacji
Inwestor:Urzędu Gminy Wisznia Mała, ul. Wrocławska 9

Rozbudowa obejmuje dodatkowe 4 sale lekcyjne, salę sportową z zapleczem socjalnym, świetlicę szkolną wraz z zapleczem kuchennym,pokój nauczycielski oraz zespół administracyjny z sekretariatem i gabinetem dyrektora.


 Rozbudowywany obiekt znajduje się w miejscowości, której układ ruralistyczny jest objęty ochroną konserwatorską. Stąd pojawił się pomysł aby rozbudowa w luźny sposób nawiązywała do układów starych dolnośląskich godpodarstw. Do istniejącego utrzymanego w jasnym piaskowych kolorach budynku dobudowano obiekt na planie litery "T". Stworzyło się w ten sposób przyjazne wnętrze, którego pierzeje osłaniają podwórze od ruchliwej drogi Wrocław-Trzebnica. Dla wzmocnienia sugestii zabudowy gospodarkiej główna bryła dobudowanego budynku jak i jego dach zostały wykończone dachówką ceramiczną, a łącznik spinający obiekty nowy ze starym został wykonany w formie podcienia pokrytego okładziną w kolorze i strukturze "starej deski". Wybrane przestrzenie pomiędzy oknami również zostały uzupełnione w ten sposób. Przeszklone korytarze zwrócone do dziedzińca szkolnego dają wrażenie większej przestrzeni i przenikania wnętrza z otoczeniem. Ze względu na ograniczone rozmiary działki infrastruktura sportowa typu boiska, bieżnie zgodnie z założeniami projektowymi będzie zlokalizowana na działce sąsiedniej po drugiej stonie drogi gminnej. 
Funkcja obiektu została tak zaplanowana, aby zaplecze sportowe i świetlica mogły funkcjonować również po zamknięciu szkoły służąc wszystkim mieszkańcom miejscowości.

 

© Pietrucha . Mroziuk Projekt. All rights reserved.
Projekt i realizacja: BetterSite.pl